Yatırım ile Malta Vatandaşlığı

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı elde edilmesi şu anda Malta Adasına ekonomik katkı yapan saygın bireyler ve ailelere açıktır. Ada, Malta'nın Avrupa'da taşınma yerlerinden sıralamalarının başında yer almasını sağlayan, hepsi yenilik yaratan çağdaş yaşam tarzı ile kaynaşmış zengin bir kültürel yaşam tarzı, ılıman iklimi ve büyüleyici tarihi ile bilinir.

Malta: Yatırım ile Vatandaşlık

Yıllar geçtikçe, Malta bir son model finans merkezi ve iş merkezi haline geldi. Malta'nın basiretli kültürü ve sağlam düzenleyici sistemi nedeniyle hiçbir banka kaybı ya da mudi/yatırımcı kaybı olmadan finansal krizleri düze çıkarmakla esneklik ve iyi temellerini kanıtlamıştır. Ulusal ve ekonomik öneme sahip konularda büyük ölçüde etkisi olacak şekilde Malta Cumhuriyeti kararlı politik ortamın ve iki partili politik sahnesinin faydasını görmektedir. Malta finansal krizleri iyi atlatmış ve Euro Bölgesi'nde ekonomik büyümeyi sürdüren sadece iki devlet olarak Almanya ile ilgi odağı olmayı paylaştı. Malta bankaları dünyadaki en güvenilir en iyi 5 bankası arasında sıralanmıştır Malta, finansal hizmetler, oyun ve biyoteknoloji endüstrisi için kendisinin ideal iş-yaşam dengesine, çekici ekosistemine ve rekabetçi vergilendirmesine borçludur.

Malta 2004 yılından bu yana AB'ye tam üye bir devlettir. Son yirmi yıldır Malta finansal hizmetler sektöründe sağlam ve sürekli büyüme gördü ve hızla AB, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarları içinden iş yapmak için ideal merkezi arayan uluslararası kurumsal gruplara seçim merci haline gelmektedir. 

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı: Yasal Dayanak

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı Programı yatırım programında ilk AB onaylı vatandaşlıktır. Yatırım ile Malta Vatandaşlığı 2013 yılı Kasım ayında kabul edilen Malta Yasalarının Malta Vatandaşlığı Yasası, Bölüm 188'e değişiklik kapsamında verilebilir. Bu değişiklikler 2014 LN 47'nin yasalaşması için bir çerçeve sağladı.  Malta Bireysel Yatırımcı Programı (MIIP) kuralları kusursuz ve saygın varlıklı kişiler için Malta'da katkı ve yatırım temelinde vatandaşlığa kabul edilme ve Malta vatandaşlığı alma olanağı sağlar.  

Malta 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olup, 2007 yılından bu yana Schengen parçası olmuştur. Bu program kapsamında elde edilen Malta Vatandaşlığı yaşam boyu tam vatandaşlık hakkı verir ve miras ile gelecek nesillere aktarılabilir. Malta Vatandaşlığı Malta ve Avrupa Birliği vatandaşlarına açık Avrupa Birliği genelinde ve Malta'da tüm yatırım fırsatlarına erişim sağlar.

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı için uygunluk

Malta Citizenship by Investment Eligibility

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı gereksinimleri şunlardır:

 • Başvuruda:
  • Başvuru sahibinin iyi bir üne sahip olması
 • Onayda:
  • 650.000€ tutarında bir katkı 
  • 350.000€ değerinde mülk satın alma/kiralama veya 5 yıl süreyle 16.000€/yıl değerinde kiralama.
  • 5 yıl süreyle Malta Devlet Tahviline 150.000€ yatırım.
 • Pasaport verme öncesi:
  • En az 12 ay oturum kartı sahibi olma.

4 ay içinde Yatırım ile Malta Vatandaşlığı onayı

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı 1 yıllık oturum süresi ile aynı anda sayılan 4 ay gibi kısa bir işlem süresi ile gurur duyar. Bu, başarılı bir yatırımcıya toplam olarak sadece 12 ay içinde uluslararası yasanın gerektirdiği gibi Yatırım ile Malta Vatandaşlığı verildiği anlamına gelir.